Artemiksen ulkokausi alkaa

Viimeinen jousiammunnan valvottu harjoitusvuoro pidetään Maunulan hallissa sunnuntaina 29.4. Hallille pääsee vielä toukokuussa harjoittelemaan kausikortilla ja omilla välineillä tiistaisin ja torstaisin klo 14-21.

Ohjattu harjoitustoiminta jatkuu Ruskeasuon radalla keskiviikkoisin klo 18-20. Seuran jouset ovat tuolloin jäsenistön käytettävissä kahden euron kertakorvausta vastaan. Heinäkuussa pidetään todennäköisesti lyhyt kesätauko, ajankohta tiedotetaan myöhemmin.

Junioriharjoitukset pidetään Ruskeasuolla lauantaisin 12.5., 19.5., 26.5. ja 2.6. klo 14-16. Tuon jälkeen juniorit harjoittelevat keskiviikkoiltaisin yhdessä muiden jäsenten kanssa sisäkauden alkuun saakka. Junioreiden harjoittelumaksu seuran välineillä on 2 eur/kerta.

Syyskausi Maunulan hallilla alkaa 1.9. Harjoitusvuorot ym. yksityiskohdat tiedotetaan elokuun alkupuolella.

Lisätiedot: Juuso Heikkilä, puh. 040 557 0667